Blogi
“The Art & Science of Coaching” värske lõpetaja Kamille: “See on olnud täielik avastusretk!”
Eelmise aasta novembris alustas üle 20 inimese “The Art & Science of Coaching” programmis teekonda rahvusvahelise coachi sertifikaadi poole. Märtsi alguseks on 11. lennul koolitus edukalt läbitud ning esimesed sammud coachingu meisterlikkuse suunas tehtud.
Rahvusvahelise sertifikaadi saamiseks tuli kõikidel värsketel rahvusvahelise coachi sertifikaadi omanikel osaleda terviklikult coachingu programmi väljaõppes, sooritada igas moodulis test ning läbi viia mitmeid coachingu praktikaid nii moodulite jooksul kui ka moodulitevälisel ajal ning sooritada lõpueksam.
Programmi edukalt läbinud kunstnik Kamille Saabre jagas oma mõtteid koolituse ning tulevikus osas.
Räägi palun natuke endast, millega tegeled ja kuidas “The Art & Science of Coaching” koolitusele sattusid?
Siiamaani olen tegelenud maalimisega. Olen olnud kunstnik, niikaua kui ennast mäletan. Coachingu koolitusele sattusin õigupoolest päris juhuslikult, kui olin end töötuna arvele võtnud ja otsisin uusi mõtteid.
Milliste ootustega koolitusele tulid? Kas koolitus vastas nendele ootustele?
Alguses tulin täiesti neutraalselt ja ilma ootusteta. Aga juba esimene moodul tõmbas mind väga kaasa. Mul silmad põlesid ja olin valmis kogu oma senise 40 aastat kunstnikuelu viskama kuhu iganes ning alustama millegi uuega. Koolitus oli algusest peale väga inspireeriv.
Mida oled tänu koolitusele enda kohta teada saanud ning mis oli kõige ootamatum, üllatavam sellel teekonnal?
See on olnud täielik avastusretk! Kõige suuremaks väärtuseks minu jaoks ongi hetkel see, mille olen enda seest üles leidnud ja mis on täielikult muutnud mu mõttemustreid. Olen hakanud endas nägema pooli ja külgi, millest ma varem ei olnud teadlik. Samuti olen õppinud vaatama oma elus olevatele raskustele ja probleemidele hoopis uue nurga alt. See on minu jaoks üle kõigi ootuste.
Mis on kõige kasulikum mõte või oskus, mille Sa koolituselt said?
Võib-olla see üks kõige kasulikum mõte on see, et ma senini olen alati olnud arvamusel, et „mina olengi selline“ või „tema ongi selline“. Aga mõistan nüüd, et väga palju sellest, kes ma olen või kes keegi teine on, on tegelikult mingid käitumismustrid, mida meil on lihtsalt mugav kasutada. Ma ei saa sellise absolutismiga panna ei ennast ega kedagi teist paika. Tegelikult ma ju käitun igas situatsioonis ja rollis natuke erinevalt. See on olnud minu jaoks üks meeli avardav arusaamine. Võib-olla mõne teise jaoks on see iseenesest mõistetav, aga mind isiklikult on selline lähenemine väga aidanud, et mitte jääda kasti, et ma olengi selline ja ei saagi muutuda. Tegelikult ma ei ole selline, ma lihtsalt käitun niimoodi.
Mida Sa plaanid peale koolituse läbimist edasi teha?
Ma arvan, et pean võtma hetkeks aja maha ja mõtlema, kas leian hea viisi, kuidas kokku segada kõik oma erinevad kogemused ja rollid ehk siis kuidas panna kokku oma kunstnikuelu ja liita sinna coaching. Ma kindlasti ei taha jätta coachingu teemat oma elust välja. Oma esimeses naiivses visioonis mulle tundub, et tahan olla coach, aga võib-olla ma pean siiski leidma hoopis mingi huvitava segu kuskil vahepeal. See on mul veel mõttekoht. Aga ma arvan, et coachingul on kindlasti tähtis koht mu elu järgnevates staadiumides.
Intelligentse Grupi poolt maaletoodud ja Erickson Coaching International’i poolt väljatöötatud rahvusvahelise coachi väljaõppe programmi on Eestis lõpetanud enam kui 200 coachi. Koolitusprogramm on akrediteeritud ICF-i (International Coaching Federation) poolt ja üle maailma on selle edukalt lõpetanud üle 50 000 inimese. Erickson College International on esindatud enam kui 40 erinevas riigis.
Järgmine professionaalse coachi väljaõpe “The Art & Science of Coaching” algab novembris 2023. Loe lähemalt siit.