10 põhjust, miks valida Ericksoni väljaõppega coach

24. mai, 2023

Kas tunned vahel, et ei ole oma eluga päris rahul? Midagi vajaks muutmist, aga sa pole päris kindel, mis üldse teeks sind õnnelikuks või kuidas selleni jõuda? Üks võimalus oma heaolu tõstmiseks on kindlasti koostöö professionaalse coachiga. Aga kuidas üldse coachi valida? On olemas meeskonna-coachid, tervise-coachid, suhte-coachid, heaolu-coachid, juhtimis-coachid… Lisaks on nad coachingut õppinud erinevates kohtades ning on erineva lähenemisega. Anname selles blogipostituses nõu, mis aitab sul kergemini teha otsuse, millise coachiga võiksid oma personaalset arengut jätkata. Või hoopis milliseks coachiks võiksid sina ise saada!

Toome järgnevalt välja 10 põhjust, miks võiksid alustada elumuutvat koostööd just Ericksoni coachiga. Erickson Coaching International on maailma üks juhtivaid lahenduskeskse coachingu koole, millel on juba enam kui 40-aastane kogemus coachide väljaõppe korraldamisel. Ericksoni coachid kasutavad lahenduskeskset lähenemist ja aitavad inimestel realiseerida oma maksimaalset potentsiaali.

  1. Neuroteadusele toetuv lähenemine. Ericksoni coach kasutab uusimaid teadmisi aju-uuringute vallast ning kaasab neid coachingu mudelisse. See on oluline, sest kui sinu coach teab, kuidas aju töötab, siis oskab ta küsida ka palju paremaid küsimusi. Ta oskab coachingu sessiooni läbi viia nii, et tulemused on tunduvalt võimsamad.
  2. Võimsate küsimuste tehnika. Sinu elu kvaliteet sõltub nende küsimuste kvaliteedist, mida sa endalt küsid või mida sinu coach küsib. Tänu teadmistele neuroteadusest, oskab coach välja pakkuda just neid õigeid küsimusi. Need on olulised, et leiaksid enda seest lahendused, mille olemasolust sul polnud varem aimugi. Sa võid avastada innovaatilisi lahendusi, milleks sa ei teadnud, et oled võimeline. Need küsimused vabastavad sinu potentsiaali ja on ajendiks mõtestatud muutustele.
  3. Individuaalne lähenemine. Inimesed on erinevad, neid ei saa coachida ühtemoodi. Veelgi enam, isegi sama inimest ei saa coachida kogu aeg ühtemoodi. Ericksoni coachi jaoks on iga kliendiga kohtumine värske algus. Ta kohandab iga sessiooni vastavalt inimese vajadustele. Coach ei tule sessioonile valmismõeldud küsimuste loeteluga, vaid ta kuulab, reageerib ja kohaneb – just see teeb coachingu sessiooni palju mõjusamaks.
  4. Leiad ise lahendused ja võtad vastutuse oma elu eest. Ericksoni coach ei anna sulle vastuseid. Alguses võib see ehmatada või pettumust valmistada, aga ta julgustab sind leidma ressursse ja vastuseid iseenda seest. Niimoodi leiad lahendused, mis on püsivamad ja toimivad paremini. Sina ise oled parim ekspert oma elu puudutavates küsimustes – parem kui keegi teine väljastpoolt, kes pakub sulle oma lahendusi. Kui võtad ise vastutuse oma plaanide, tegevuste ja tulemuste eest, siis see annab sulle erilise kogemuse, kus sul on kontroll oma elu üle. Selline enesetõhususe tunne on võimas!
  5. Ületad ajapuuduse ja asud tegutsema. Paljud inimesed on tänapäeval ülekoormatud ja selle tunnistamine pole häbiasi. Kogu aeg toimub nii palju ja maailm muutub aina enam etteennustamatuks. Vahel tundub, et meil on tohutu hulk omavahel seotud probleeme, mis on nagu sassiläinud juhtmete kera. Ericksoni coach suudab väga hästi leida sellest nö. kerast kõige põhilisema ja aidata teha esimesed sammud. Igal coachingu sessioonil pannakse paika väikesed, teostatavad sammud, mida saad teha kohe peale kohtumise lõppu. See tunne, et saad asjad tehtud, on sõltuvust tekitav!
  6. Vastupidavuse arendamine. Kõik ei lähe elus alati plaanipäraselt. Ükski coach ei saa sind kaitsta elu tagasilöökide eest. Aga ta ei tahakski seda teha, sest see poleks sulle kasulik. Sa saad oma läbikukkumistest või tagasilöökidest väga palju õppida. Coach saab sind toetada, et näeksid, milleks see tagasilöök sind ette valmistas. Mida sa sellest õppisid, mis viib sind edasi eduni? Lahenduskeskse mõtteviisiga suudad tagasilöökidest palju kiiremini üle saada ning tulla välja tugevamana kui varem.
  7. Projektipõhine lähenemine. Projekt tähendab, et on olemas kindel lõpukuupäev, kindel kokkulepitud ajakava ja tulemus, kuhu soovitakse jõuda. See annab sulle eesmärgi, mille nimel sa töötad. Iga coachi küsimus on küsitud mõttega, kuidas soovitud tulemuseni jõuda. See aga hoiab sind fokusseerituna. Isegi kui sa vahel teed mõne ringi oma teel soovitud tulemuseni, aitavad kokkulepped sul näha, kus sa parajasti oma teekonnal asud. See omakorda aitab sult keskendunumalt oma soovitud tulemuse poole liikuda.
  8. Ajasäästlik coaching. Kes meist saaks väita, et aega on palju? Ericksoni coach aitab sul leida just selle kõige põhilisema probleemi või teema, millega tegelemine viib suurte muutusteni. Pool tundi nädalas ei ole ju palju, et jõuda tähendusrikkama eluni!
  9. Isiklik areng. Samal ajal, kui sa liigud oma põhilise eesmärgi poole, toimub protsess, milles õpid rohkem oma väärtuste, uskumuste ja motivatsiooni kohta. Selle protsessi mõju kestab palju kauem kui koostöö coachiga. See paneb aluse sinu edule tulevikus, sest saad enda kohta väga palju teada ning kasutad õpitut kas teadlikult või alateadlikult ka edaspidi erinevates uutes kontekstides.
  10. Holistiline tasakaal. Ericksoni coachingu põhimõtteks on aidata sul leida tasakaal oma elu erinevates valdkondades. Kõik on omavahel seotud – kui sa näiteks keskendud ainult oma karjäärile, aga jätad kõrvale pere ja tervise, siis suure tõenäosusega ei tee see sind pikas perspektiivis õnnelikuks. Oluline on teada, millised on sinu valitud prioriteetide tagajärjed. Ericksoni coach aitab sul näha tervikpilti, kõiki ümbritseva elu osasid. Sinu coachingu kogemus keskendub üldisele heaolule ja viib pikaajalise arengu ja eneseteostuseni.

 Blogipostitus on kokku pandud Erickson Coaching International’i videomaterjali põhjal. Ingliskeelne video on vaadatav siin.

Intelligentse Grupi poolt maaletoodud ja Erickson Coaching International’i poolt väljatöötatud rahvusvahelise coachi väljaõppe programmi “The ART & Science of Coaching” on Eestis lõpetanud juba  enam kui 200 coachi. Järgmine väljaõpe algab novembris 2023.

Tutvu lähemalt kõigi meie pakutud coachingu teenuste ja koolitustega.