The Art and Science of Coaching (ICF)

AVALIK KOOLITUS

TULE ÕPI PROFESSIONAALSEKS COACHIKS!

NB! Registreeri koolitust tutvustavale tasuta infopäevale: https://intelligentne.ee/koolitused/coachingukoolitused/infopaevad/

TUTVUSTUS

Lahenduskeskse coachingu tehnikate abil on Sul võimalik avastada iseenda, kliendi või oma meeskonna tõelised eesmärgid, laiem visioon ning leida efektiivne tegevuskava parimaks tulemuseks. Tule ja omanda uus eriala!

Koolitust viivad läbi rahvusvaheliselt tunnustatud ICF’i (International Coaching Federation) kõrgemaid tasemeid omavad coachingu treenerid, kellel on pikaajaline kogemus antud programmi läbiviimisel.

Lae endale alla lahenduskeskset coachingut tutvustav materjal siit: MIS ON LAHENDUSKESKNE COACHING?

PÕHITEEMAD

MOODUL I ehk SISSEJUHATUS COACHINGUSSE
Esimese mooduli keskseks küsimuseks on: “Mida ma tahan saavutada oma töös ja elus?”Antud moodulis õpitakse püstitama selgeid eesmärke, loovaid lahendusi ja kasutama uusimaid coachingu tööriistu, et käivitada ja juhtida kliendi sisemist motivatsiooni. Moodulis liigutakse samm sammult sügavamale lahenduskeskse coachingu meetodi olemusse.

MOODUL II ehk TÖÖRIISTADE MOODUL
Teise mooduli keskseks küsimuseks on “Kuidas ma jõuan oma eesmärgini?”  Läbi erinevate meetodite on tähelepanu kliendi suhetel, strateegial ja kavandatud plaani looval elluviimisel. Kliendi liikumist raamistab keskkond ja aeg. Antud moodulis keskendume lahenduskeskse coachingu tööriistadele, õpime, kuidas töötada aja ja prioritiseerimisega, vaatame, milliseid tööriistasid ja nippe kasutades saavutame parima tulemuse, ning uudistame, kuidas juhtida loovust.

MOODUL III ehk VÄÄRTUSTE MOODUL
Kolmanda mooduli keskseks küsimuseks on “Miks on see minu jaoks oluline?”  Mooduli eesmärk on aidata kliendil saada veelgi sügavam ühendus oma väärtuste, uskumuste ja annetega ning aidata teadvustada, kas kavandatud tee on kooskõlas kliendi väärtustega ja toetab tema põhiolemust. Läbi väärtuste teadvustamise toimub väärtuste laiem integratsioon kliendi tööprotsessi ja ellu.

Mooduli jooksul keskendutakse väärtuste avastamisele ja väärtuste rakendamisele kliendi hüvanguks. Tegeletakse väärtuste ühendamisega ja vaadeldakse, kuidas hakkama saada väärtustega kaasnevate hirmudega. Lisaks sellele õpitakse ja praktiseeritakse erinevaid tööriistu, mida coachid saavad kasutada erinevate väärtusprotsesside juhtimiseks. Antud moodulis peatume põgusalt ka meeskonna coachingu teemal ning uurime, mis kaasneb kliendiga pikaajalise coachingu suhtega.

MOODUL IV ehk  TEADMISTE & OSKUSTE INTEGRATSIOONI MOODUL
Neljanda mooduli keskseks küsimuseks on ”Kuidas ma tean, et olen saavutanud oma eesmärgi?”  Viimases moodulis vaadatakse üle kõik eelnevad moodulid, et luua laiem pilt lahenduskeskse coachingu mudelist. Mooduli põhieesmärgiks on ühendada kõik seni omandatud teadmised ja kogemused ning integreerida need kliendi eesmärkidega. Õpitakse laiendatud kommunikatsiooni, pööratakse tähelepanu nn. motiveerivale sõnavarale ja oma suhtlemisstiili mitmekesistamise võimalustele ning uudistatakse metaprogrammide olemust. Õpitud teadmisi ja oskusi testitakse kirjalikult.

Programm viiakse läbi inglise keeles eesti keelse sünkroontõlkega. Kõik 4 moodulit läbinud osalejad saavad Erickson Coaching Internationali sertifikaadi nimetusega Professional Coach (PC).

Meie lahenduskeskse coachingu koolitusprogramm on akrediteeritud ICF-i (International Coaching Federation) poolt ja selle edukalt lõpetanud rohkem kui 50 000 inimest üle maailma (rohkem kui 45 erinevas asukohas).

 Lae endale alla moodulite tutvustus siit: COACHINGU KOOLITUSPROGRAMMI MOODULITE TUTVUSTUS, 2022-2023

Vaata ka koolituse õppekava: The Art and Science of Coaching

Intelligentne Grupp OÜ on läbinud Eesti Hariduse Kvaliteediagentuuri täienduskoolituse õppekavarühma juhtimine ja haldus kvaliteedi hindamise 2023.

KELLELE KOOLITUS ON MÕELDUD?

Coachingu koolitusprogramm sobib kõikidele inimestele, kellel on soov rakendada coachingu põhimõtteid oma töö valdkonnas või alustada tööd coachina. Koolitus sobib ka juhtidele, kes  on huvitatud oma organisatsiooni ja meeskonna arendamisest. Õpingutega alustamiseks eritingimusi ei ole. 

Koolituse läbinu on professionaalne ICF-i poolt akrediteeritud koolitusprogrammi läbinud sertifitseeritud coach organisatsioonidele  ja/või eraisikutele.

Loe ka meie blogist, miks on hea töötada koos Ericksoni väljaõppega coachiga.

KOOLITAJAD

Koolitusi viivad läbi Erickson Coaching International treenerid.

I MOODUL
Meie treener esimeses moodulis on Portugali päritolu rahvusvaheline treener Silvia Viola. Ta on juristi haridusega rahvusvaheline treener, kes on viimased 20 aastat koolitanud ja olnud mentoriks paljudele noortele advokaatidele ja tulevastele coachidele. Alates 2010. aastast on ta aktiivne coach ja koolitaja Ericksoni koolitajate peres ning loonud läbi oma loomingulise ja innovatiivse lähenemise vingeid koolituskogemusi paljudele coachidele. Ta on ICF-i PCC tasemel coach, kes lisaks koolitamisele on ka mentor paljudele coachi sertifikaati taotlevatele coachidele. Silvia on hingelt inimeste arendaja ja usub, et meis kõigis on olemas sügavad ressurssid, et muuta maailm lahenduskesksemaks üks vestlus korraga.

II MOODUL
Teist moodulit viib läbi pikaajalise rahvusvahelise kogemusega coach ja koolitaja Paulius Rate. Ta on PCC taseme coach, kes on alates 2010. aastast teinud juhtimiskoolitusi nii tippjuhtidele kui ka keskastmejuhtidele. Paulius naudib koolitusi, kus tal on võimalik olla osa juhtide teadlikkuse avardamise protsessis ning anda oma osa, et inimene saaks ühenduse oma sisemise potentsiaali ja väega. Enne coachingu maailma sisenemist töötas Paulius enam kui 15 aastat panganduses ja telekommunikatsioonis. Ta on leedu juurtega koolitaja, kes valdab lisaks leedu keelele emakeele tasandil ka inglise ja vene keelt.

III MOODUL
Meie kolmanda mooduli treener on väga suurte kogemustega Serbia päritolu rahvusvaheline treener Pedja Jovanovic. Ta on MCC tasemel rahvusvaheline coach (ICF tasemetest kõige kõrgema tasemega coach), kes on üle 10 aastat olnud Erickson College Internationalis rahvusvaheline treener. Coachingule eelnevalt töötas Pedja aastaid müügijuhina, kus tema akadeemiline haridus insenerina aitas tal süsteemselt läheneda komplektsetele probleemidele. Pedja dünaamiline lähenemine, positiivne ellusuhtumine ja suured kogemused on need, mis teevad Pedjaga koolitusel osalemise mõnusaks ja sujuvaks.

IV MOODUL
Kim Leischner on Kanadast pärit üle 20 aastase kogemusega coach ja treener, kes on antud programmi üks kogenumaid treenereid, olles õpetanud sama programmi nii Ameerika Ühendriikides, Kanadas, Hiinas kui ka paljudes Euroopa riikides. Kim on ICF-i (International Coaching Federation) poolt sertifitseeritud PCC (Professional Certified Coach) tasemel coach. Samuti on ta läbinud erinevaid treenerite koolitusi ning juhtinud isiklikku koolitusfirmat Hongkongis. Kimil on suur kogemuste pagas ettevõtete ja ka eraisikute coachimisel.

KOOLITUSE MAHT

“The ART & Science of Coaching” koolitusprogramm koosneb neljast 4-päevasest moodulist mahus 128 akadeemilist tundi (ICF Core Competency Hours) ehk 16 päeva. Sellele lisandub 24 akadeemilist tundi iseseisvat tööd ja 10 akadeemilist tundi mentor-coachingu sessioone

International Coaching Federation ehk ICF on coachidele välja töötanud 3 erinevat oskusastet – ACC (Level 1), PCC (Level 2) ja MCC. Tasemete kohta saab lähemalt lugeda siit. “The Art and Science of Coaching” programmi on võimalik läbida kahes astmes – Level 1 ja Level 2.

Täisprogrammi ehk Level 2 tasemega programmi raames valmistame coachid ette PCC taseme ehk Professional Certified Coach väljaõppega coachideks.

Erickson Coaching International on välja töötanud ka Level 1 programmi, mis on mahult kokku 75 tundi ning sisaldab endas 2 esimest moodulit ning 10 akadeemilist tundi mentor-coachingu sessioone. Level 1 programmi raames valmistame coachid ette ACC taseme ehk Associate Certified Coach väljaõppega coachideks.

TOIMUMISAEG JA -KOHT

2023/2024 programmi moodulid on planeeritud järgmistel kuupäevadel:
Moodul 1 = 8.-11. november 2023
Moodul 2 = 6.-9. detsember 2023
Moodul 3 = 31. jaanuar – 3. veebruar 2024
Moodul 4 = 6.-9. märts 2024

Koolitused toimuvad Tallinna kesklinnas ja paralleelselt veebikeskkonnas Zoom.

09.00 – 09.30  Registeerimine koos hommikukohviga
09.30 – 11.00  Koolituse esimene osa
11.00 – 11.15  Kohvipaus
11.15 – 12.45  Koolituse teine osa
12.45 – 13.45  Lõuna
13.45 – 15.15  Koolituse kolmas osa
15.15 – 15.30  Kohvipaus
15.30 – 17.00  Koolituse neljas osa
17.00 – 17.30  Küsimused ja vastused (soovi korral)

HIND

⊕ Level 1 –  ACC taseme ehk Associate Certified Coach väljaõpe (Moodul 1 ja 2 + 10 mentor-coachingu sessiooni): 3140+km

⊕ Level 2 –  PCC taseme ehk Professional Certified Coach väljaõpe (Kõik 4 moodulit + 10 mentor-coachingu sessiooni): 5280+km

Programmi eest on võimalik tasuda ka osade kaupa. Samast ettevõttest osalejatele pakume väljaõppes osalemist erihinnaga.  Küsi personaalset pakkumist!

Intelligentne Grupp on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Loe lähemalt koolituskaardi kohta siit.

LISAINFORMATSIOON JA REGISTREERIMINE

Korraldame rahvusvahelist coachingu väljaõpet “The Art & Science of Coaching” tutvustavaid e-infopäevasid. Infopäeval osalemine on TASUTA, kuid vajalik on eelnev registreerimine. Kirjuta info @intelligentne.ee ja uuri lähemalt või registreeri kohe järgmisele infopäevale siin.

Coachingu koolitusprogrammi  “The ART & Science of Coaching”  registreerimiseks on vaja ära täita registreerimisvorm. Kirjuta meile info@intelligentne.ee ja saadame Sulle registreerimisvormi  e-mailile.

Võta meiega julgesti ühendust kas helistades, meili teel või alloleva vormi kaudu.

E-mail: info@ intelligentne.ee

Telefon: (+372) 629 9260 või (+372) 56 673 831