ICF-i seminar täis rõõmu ja sünergiat

13. jaanuar, 2016

12. jaanuaril toimus ICF-i seminar pealkirjaga – ” Kuidas luua hästitoimiv coachingu kogukond?”

Meie päev oli hästi tegus, täis põnevaid küsimusi, vestlusi ja avastusi. Päeva esimene osa algas põgusa ülevaatega sellest, mis on õppiv kogukond ning millised on need omadused mis kõige paremini sellist kogukonda kirjeldavad.

Avastasime, et aktiivsetes õppivates kogukondades on esikohal 5 peamist omadust. Need 5 omadust on järgmised:

  • pühendumus
  • õppiva kogukonna sees tegutsevad väikesed aktiivsed grupid
  • turvalisus ja kaasatus
  • vastastikune toetus ja vastutustunne
  • autonoomsus ja kuuluvustunne

Erinevatest uuringutest (sh Senge,  Dufouf, Wenger, Argyris & Schon jne) on selgunud, et õppivad kogukonnad suurendavad professionaalide omavahelist austust, vähendavad isolatsiooni, suurendavad kommunikatsiooni vahendamist erinevate professionaalide vahel, pakuvad suuremaid kasutegureid klientidele, arendavad juhtimisoskuseid ning suurendavad professionaalse valdkonna arengut regioonis.

Meie eesmärk antud päeval oli luua coachide nn õppiv kogukond, mis pakuks kaasahaaravaid arutelusid ja pidevat enesetäiendamist ning kus coachid saaksid panustada ja näha kuidas nende panus Eesti inimeste elu paremuse poole muudab. Läbi reflektiivse kogemuse panime endale sihiks luua erinevate coachingu lähenemiste, treenerite ja niššide vahel usaldus, et koos kogukonda paremini edasi arendada, sest läbi kogemuse jagamise ja üksteiselt õppimise kaudu saame me koos arendada ja kasvatada coachingu kogukonda Eestis.

Ühe päevaga loomulikult tervet linna valmis ehitada ei ole võimalik aga on tunne, et hea algus Eesti coachingu kogukonna arendamise suunas on tehtud ning valmidus uute tegudega edasi minna on olemas. Üks samm korraga!

Meie vestlusringid oli jagatud 5 erineva vestlusteema vahel. Need 5 erinevat vestlusteemat olid võimalused, mitmekesisus, kingitused/anded, vastutustunne ja pühendumus.

Oli rõõm tõdeda, et meie osalejate seas oli väga palju professionaalseid coache ja valdkonna arendajaid mitmest erinevast koolkonnast. Siin on pilt ICF-i seminaril osalenud inimestest:

ICF-i seminar, 12.01.2016

Meie treener antud seminaril oli Lynn Skotnitsky, MA ECPC PCC, kes on rohkem kui 25. aastase kogemusega professionaalne coach ja täiskasvanute koolitaja Kanadast. Oma töös keskendub Lynn juhtide arendamisele, kogukondade loomisele, kultuuride vahelisele kommunikatsioonile ning erinevate inimeste, meeskondade, organisatsioonide ja kogukondade kaasamisele. Lynn on elanud 5. ja töötanud 16. erinevas riigis. Ta on loonud ja välja töötanud erinevaid töötubasid ja koolitusi, meeskondlikke projekte; olnud tegev erinevates konsultatsiooni projektides ja töötanud erinevatele sektoritele, sh ülikoolile, tervishoidu valdkonnale, kogukonna planeerimises, finants sektoris ja turismi arendamise valdkonnas. Lynn on sügavalt pühendunud erinevate kogukondade loomisele ja väestamisele. Ta on olnud erinevates organisatsioonides juhtival positsioonil ning täheldanud, et just kogukonna areng on see, mis mõjutab erinevaid geograafilisi piirkondasid kõige enam. Lynn’i unistus on luua maailm kus kõikidel on võimalus elada õnnelikult oma väärtuste järgi.

Meie päev oli täis rõõmu ja sünergiat ning palju diskussioone ja rikastavaid mõtteid. Antud mõtted said meil kõik kenasti kirja pandud ning juba üsna pea on plaanis korraldada antud seminarile ka jätku-seminar.

Kui Sul on antud seminari toimumise kohta küsimusi või soovid midagi täpsustada siis võta meiega julgesti ühendust e-posti: info@intelligentne.ee või telefoni teel:629 9260

Kohtumiseni juba järgmisel seminaril!