Talendijuhtimise kogemus coachingu abil

4. september, 2015

 

Coaching on meetod, mille olemusse on sisse kirjutatud käivitus, liikumine ja muutus. Läbi küsimuste on võimalik coachil puudutada inimese sügavamat olemust, vabastada kinnikiilunud potentsiaal ja tuua pinnale kogu rikkus, mis inimeses on koguaeg olemas. Coach näitab inimesele talenti temas endas. Kui inimene seda näeb, siis muutub see koheselt võimaluseks, väljakutseks, millest võib saada elumuutev teekond.

Darren Robinson on mitmeid auhindu võitnud coach, mentor, ettevõtja, sotsiaalne innovaator ja Inglismaal asuva coachingu ühingu Association for Coaching eluaegne auliige. See on suur saavutus mehe kohta, kes väikse poisina elas sotiaalmajas ning kellel puudus igasugune huvi kooli ja õppimise vastu.

Tänasel päeval on 42 aastane mees coachingu ühingu Association for Coaching rahvusvahelise juhtkonna liige; sädemesütitaja ja lugude vestja heategevusühingus MOE Foundation (Ministry of Enterpreneurship); eduka coachingu ettevõtte omanik, mille klientideks on olnud nii tippjuhid, ettevõtjad ja meeskonnad tuntud organisatsioonidest nagu Warner Brothers, Channel 4, Network Rail jt.

Darren peab end väga õnnelikuks inimeseks. Tänu suurele töökusele, tahtejõule ja ühele elumuutvale coachingu vestlusele mehe nooruses, aitab Darren täna leida inimestes peidus olevaid andeid ja ettevõtluse pisikut.

Idee luua heategevuslik ühing sündis Darrenil 2000. aastal seoses oma emaga. Darreni ema oli suurepärane kuulaja, kes inspireeris oma poega aitama ja toetama teisi inimesi. Ema auks sündis organistasioon MOE (Ministry of Enterpreneurship), mis eesti keeles võiks kõlada kui ettevõtluse ministeerium. Alates MOE loomisest 2012. aastal, on ühing toetanud 220 noort Inglismaalt, Guernseyst, Indiast ja Tansaaniast enam kui 600 000 inglise naelaga. Eesmärk on 2015. aasta lõpuks suurendada toetust kuni 1 miljoni naelani.

Ühingu eesmärk on ületada mõtteviis “see on võimatu” , stimuleerides teadlikult eesmärgikeskset ettevõtja mõtteviisi tänastes ja tulevastes generatsioonides üle kogu maailma. MOE üks esimesi õpilasi, Natalia Talkowska, omab tänaseks kahte erinevat ettevõtete ja reisib üle maailma, kiirjoonistades konverentsidel. MOE loodab 2020. aastaks digitaalse tehnoloogia abil toetada 1 miljonit inimest üle kogu maailma.

Käesoleval, 2015. aastal, plaanib ühing panustada ka haridusse. Darren usub, et õppimine coachingu kaasabil peab jõudma erinevate haridusasutusteni. Õppija innustamine enda talendi leidmiseks on kordades edasiviivam kui eeskuju imiteerimine. Tema unistuseks on, et coaching oleks iseenesest toimiv kõikjal. Darren armastab inimesi ja igaühe erilisust ning usub globaalsesse mõtteviisi ning sellesse, et me peaksime endast maha jätma parema, positiivsema maailma. Ta usub siiralt, et coachingu abil on meil kui inimestel võimalus kasvada täiskasvanuks selle sõna kõige paremas tähenduses. Darren unistab, et iga laps, kes sünnib siia ilma, peaks tundma, et ta on armastatud, et ta suudab ise armastada, mõistma coachingu filosoofiat ja lähenemist.

Artikkel on refereeritud ajakirjast “Coaching at Work”, vol 10, issue 2.