fbpx

Eike Tõnismäe

Eike on Intelligentse meeskonna süda. Ta on Intelligentse Grupi looja, juhtivkoolitaja ja coach.

„Minu soov on läbi iseenda käivitada võimalikult paljudes inimestes usk, tegutsemistahe ja armastus“

 Minu koolitusteemad ja kellele need on suunatud

Koolitan ja nõustan nii riigiasutusi, äriettevõtteid kui vabasektori organisatsioone töötajate arendamise teemadel alates 2005. aastast. Minu meelisteemadeks on juhendamine e. coaching ja mentorlus nii koolitusteemadena kui ka praktiliste seanssidena. Juhendamise-coachingu ja mentorluse teemal olen koos Helle Gerniga kirjutanud kaks raamatut: „Mentorlus – jagatud areng“ (2006) ning „Juhendamine ja mentorlus (2008). Mõlema teema lahutamatuteks osadeks on enesejuhtimine, konfliktide ja stressi juhtimine, suhtlemine ja meeskonnatöö. Lisaks koolitamisele on mul pikaajaline kogemus ettevõtetele ja organisatsioonidele terviklahenduste pakkumisel pikemate koolitus-, mentor- ja juhendamisprogrammide koostamisel ja käivitamisel.

Haridus ja litsentsid

Hariduse omandasin TÜ-s ja EBS-is. Olen diplomeeritud geograaf ja mul on magistrikraad rahvusvahelises ärijuhtimises ettevõtluse ja ärikonsultatsiooni suunal.

Lisaks akadeemilistele kraadidele olen end täiendanud ja sertifikaate omandanud mitmetes õppeasutustes ja kursustel.

2007. aastast on mul Eesti Protsessitöö poolt väljastatud sertifikaat „Protsessitöö ja organisatoorne meisterlikkus: individuaalne ja juhtimisalane coaching“. Olen rahvusvahelise professionaalseid juhendajaid – coache – ühendava organisatsiooni – ICF-i tegevliige.

2012 aastal omandasin 3 aastat kestnud õpingute järel holistilise terapeudi kutse.

Samuti oman järgmiste isiksusetöö tehnikate ja meetodite litsentse: Promises, Promises/ Percepti ja Excelleron/ Percepti the trainer programmi litsentsid; transaktsioonilise hüpnoanalüüsi kursuse tunnistused; TRE ( tension and trauma releasing exercises) 1 aste; kunstiteraapia teooriad ja meetodid tunnistus ja PSYCH-K meetodi tunnistus.

Alates 2013. aastast oman ka rahvusvaheliselt tunnustatud, 46 riigis tegutseva coachingu koolituste läbiviia Erickson College International’i sertifikaati – “A Trainer’s Training” ning samuti Erickson College International’i ICF poolt akrediteeritud 16-päevase lahenduskeskse coachingu koolitusprogrammi”The Art and Science of Coaching” sertifikaati “Professional Coach”. Alates 2017. aastast olen ICF poolt tunnustatud ACC-tasemel coach.

Minu hobid

Armastan reisida ja avastada nii Eestimaa ilu kui kaugete maade kultuure. Olen aktiivne tervisesportlane, naudin teatrikunsti ja kontserte. Vabal ajal mediteerin, loen raamatuid, suhtlen pere ja sõpradega ning jalutan metsas.

Minu elufilosoofia

Oma töös keskendun tegevustele, kus toimub loomulik energiavahetus, protsess on tulemuslik ja pakub rõõmu kõikidele osapooltele.

Usun, et maailma heaolu sõltub andmise ja saamise tasakaalust nii kogu universumi kui iga üksiku inimese tasandil. Kõik minu mõtted ja teod on osa üldisest tasakaalust. Iga tegu mõjutab nii mind kui kõiki ümbritsevaid, ning seepärast tajun sügavat vastutust oma tegude eest.

 

 

0