Intelligentne coach Annika Sööt käis Buduaari saates rääkimas coachingust

17. aprill, 2020

Intelligentne coach Annika Sööt käis telesaates “Buduaar” rääkimas coachingust.

Saade on järelvaadatav siin, algusega 17:55: https://play.tv3.ee/buduaar-10376711?fbclid=IwAR2s8aE0jdzpxS9XJZ33L3U2J2KeYr6KG6oWLBQB13sLTfVEMeqlhYkHFrg

 

Küsimuse peale, mis on coaching, kes on coach ja mida coach teeb rääkis Annika, et coaching on kahe inimese vaheline vestlus. Coachingusse tuleb inimene siis, kui tal on mure, probleem, ta soovib langetada otsuseid või alustada hoopis midagi uut. Coachi roll on olla antud protsessis küsimuste küsija, et inimene saaks ühendust oma sisemiste ressursside ja vastustega.

Annika mainis, et coachi roll ei ole anda inimesele ette vastuseid ega nõu. Vastupidiselt, coach on neutraalne küsija, kes kasutab süsteemselt erinevaid metoodikaid, tehnikaid ja mudeleid, et inimene jõuaks temale olulistele vastusteni ise.

Metafoorina võib öelda, et coach on justkui taskulamp, kes aitab inimesel valguse suunata just sinna, kuhu inimene soovib tegelikult minna.

 

Lisaks soovitas Annika ettevõtetel pöörata senisest enam tähelepanu oma inimestele ning mainis, et hetkel on kõige olulisem see, et inimesed üksteisega räägiksid ja üksteist kuulaksid.

Inimestele, kes on kaotanud töö või on jäänud antud kriisiolukorras üksi, soovitas Annika olla võimalikult aktiivne ning võtta ühendust oma sõprade ja lähedaste inimestega.

Vahva soovitusena mainis Intelligentne coach Annika ka seda, et kui peas on muremõtted ja inimene ei oska muud midagi enam peale hakata, siis aitab ka see, kui keerad raadio oma lemmikkanalile ja lihtsalt tantsid natukene. See aitab ja toob rõõmsa meele tagasi!

Püsige terved ja hoidke meeled rõõmsad!