Intelligentsed käisid Roomas Ericksoni rahvusvaheliste coach-treenerite ja fasilitaatorite kohtumisel

20. märts, 2018

Alates 2012 aastast on Intelligentne Grupp, Erickson College International’i ametlik esindaja Eestis. Nende aastate jooksul on meie 16-päevasel rahvusvaheliste coachide väljaõppel “The ART & Science of Coaching”  käinud ligi 100 inimest.  See arv on muljetavaldav aga mis on veelgi muljetavaldavam on see positiivne muutus, mida need coachid Eestis ühiskonnas laiemalt oma tegutsemisega kaasa toovad.  Lahenduskesksed coachid muudavad maailma üks vestlus korraga ja see on midagi, mille üle me Intelligentsetega oleme väga uhked.

Iga aastaselt toimub Erickson College International’i partnermeeskonna coachi-treenerite ja fasilitaatorite kohtumine erinevas asukohas. Seekordne kohtumine toimus märtsi keskel Roomas, Itaalias.

2018. aasta kohtumine oli üle aastate suurim Ericksoni coach-treenerite ja fasilitaatorite kohtumine, millest võttis osa ligi 50 coach-treenerit ja fasilitaatorit 30. erinevast riigist. Lisaks heade kolleegide ja kaas-coachide nägemisele pakkus antud kohtumine ka palju uudset ja väärtuslikku informatsiooni coachingu olemasolevate trendide, erinevate coachingu niššide ja tuleviku suundade ning trendide kohta. Lisaks sellele jagas Erickson College Internationali looja ja mitmete raamatute autor Dr. Marilyn Atkinson uudised ka viimaste ajuuuringute kohta teadusmaailmas. Siin on pilt Dr. Marilyn Atkinson‘st jagamas meile informatsioonni viimaste teadusuuringute avastuste kohta inimese ajust:

Hästi põnev ja huvitav oli kuulata, kui kaugele on jõudnud tänapäevane teadus inimese aju uurimise osas ning millist mõju see kõik mängib meie igapäevases maailmas, sh coachnigus.
Siin on pilt Dr. Marilyn Atkinson’i poolt joonistatud inimajust:

Viimaste ajuuuringute kohaselt on muutunud märgatavalt inimese keskendumisvõime ja uue informatsiooni vastuvõtmise hulk. Sellest lähtuvalt kasvab aina enam maailmas vajadus coachide ja coachingu teenuse osas.

Vastavalt teadusuuringutele on videod muutunud üheks populaarsemaks informatsiooni omandamise vahendiks ja ka meil oli võimalus vaadata teadusuuringu kokkuvõtteid just video vahendusel. Siin on pilt keskendunud Ericksoni treeneritest vaatamas videokokkuvõtet viimase aja olulisematest ajuuuringutest:

Rääkisime neuroplastilisusest, peegelneuronitest, sünapsitest ja aksonitest ning sellest, kuidas läbi coachingu on võimalik käivitada iga inimese sees olev jõud. Seda selleks, et kõikidel inimestel oleks võimalik avastada, teadvustada ja rakendada ellu oma tõeline potentsiaal. See oli võimas vestlus, mis pani sügavalt mõtlema selle üle, kui imelised olevused need inimesed oma olemuselt tegelikult on. Viimaseid teadusuuringute avastusi inimaju ja selle võimekust kohta on sul võimalik kuulda juba meie järgmistel koolitustel.

Lisaks sellele rääkisime ka Erickson College International’i edusammudest ning rõõm on teile teavitada, et “The ART & Science of Coaching” programmi on läbinud nüüd juba üle 50 000 inimese rohkem kui 100. erinevast riigist. See on suur saavutus, mille üle tasub uhke olla. Nende suurte numbritega aga üllatused ei lõppenud. Suur rõõm on teile teavitada, et nüüdsest on Erickson College International ja programm “The ART & Science of Coaching” esindatud ka Aafrikas. Nii põnev – eksju?

Siin on pilt riikidest, kus Erickson on hetkel esindatud.

Järgmistel aastatel on juurde tulemas mitmeid riike, millest saame rääkida täpsemalt juba järgmistes blogi-postitustes. Nii põnev, nii põnev!

Meie päevad Ericksoni coachide ja treenerite kohtumisel olid hästi harivad, põnevad ja intensiivsed ning Itaaliale kohaselt võõrustati meid parima kohvi ja hõrgutistega. Siin on pilt Itaalia kohvist:

Ja siin on pilt Erickson’i rahvusvahelistest coachidest ja treeneritest teise päeva lõpus:

Kokkuvõttes võib öelda, et Itaaliasse minek oli väärt igat sekundit ja minutit, mida me veetsime kontorist eemal olles. See kohtumine oli väga väärtuslik nii uudiste ja edusammude kuulmise, uuenduste ja tuleviku trendide mõistmise, kui ka selle koosveedetud aja eest, mida me saime veeta teiste Ericksoni coachide ja treeneritega. Lubasime kaasa lüüa mitmes vahvas ettevõtmises ja liitusime 2 vahva projektiga, millest aga saame teile rääkida natukene hiljem.

Arrivederci!