Intelligentsed käisid Tartus haridusuuenduse avatud võrgustikufoorumil rääkimas coachingust

4. juuni, 2018

Intelligentse Grupi coachid ja koolitajad Eike Tõnismäe ja Annika Sööt koos coachide Raili Laas’i ja Signe Tõnismäega käisid maikuu eelviimasel nädala hariduse avatud võrgustikufoorumil Tartus. Käesoleva aasta võrgustikufoorum kandis pealkirja “Mammutit küti kogu külaga”.

Võrgustikufoorum oli suunatud kõikidele Eesti haridusmaastikul toimetavatele ja uuendustest huvitatud inimestele, sh õpetajad, koolijuhid, hariduspoliitika kujundajad, haridusteaduse ja õpetajakoolituse üliõpilased ja õppejõud.

Intelligentsed coachid ja koolitajad Eike ja Annika esinesid konverentsipublikule ettekandega, mis kandis pealkirja “Kuidas coachingu abiga käivitada muutus ja areng inimeses?”

 

Eike ja Annika alustamas oma ettakannet:

      

 

Rääkisime sellest, mis on coaching ja mis ei ole coaching, vaatlesime millised on coachingu baasprintsiibid ning jagasime ühte praktilist tööriista küsimuste küsimiseks.

Ettekandele järgnes lühikene arutelu ja enim kõneainet tekitanud küsimustele vastamine.

Lõunapausil oli kõikidel konverentsil osalejatel võimalus uudistada kasvatusteaduslike tööde konkursi postreid ja roll-up’e.

Päev jätkus kasvatusteaduslike tööde konkursi ettekannete ja preemiate kätteandmisega. Rõõm oli tõdeda, et Eesti haridusmaastikul on nii palju tugevaid tegijaid, kes on kõik tublisti tööd teinud selle nimel, et Eesti haridussüsteem veelgi uuenduslikumaks ja innovatiivsemaks muutuks. Need uued ja vägevad uuendused muudavad Eesti nüüdisaegse õpikäsitluse veelgi põnevamaks ja innovatiivsemaks.

Kasvatusteaduslike tööde konkursi järel läks päev edasi töötubade rütmis, kus Intelligentsetel oli rõõm juhtida töötuba, mis kandis pealkirja “Meeskonna ja grupi coachingute tehnikate ja kasutusvõimaluste tutvustamine”.

Meeskonna coachidena juhendasid Eike, Annika, Raili ja Signe Eesti haridusmaastiku helgemaid päid kaasamõtlema erinevatele projektidele ja muutustele, mida läbi meeskonna ja grupi coachingu tehnikate on võimalik teha.

Coach Annika Sööt töötoas :

 

Konverents lõppes kõikide esinejate tunnustamise ja tähistamisega – nautisime maitsvat torti ja shampanjat.

 

Oli üks ütlemata vahva päev ja äärmiselt sujuvalt korraldatud konverents. Au ja rõõm oli nii intelligentsete haridusuuendajatega mõtteid vahetada.

PS! Kõik Võrgustikufoorumi ettekanded on kättesaadavad ja allalaetavad siit: https://www.pedagogicum.ut.ee/et/foorum-2018