Teekond rahuldustpakkuvama eluni – „ikigai“ ja coaching

4. aprill, 2023

Elu eesmärgi otsimine on inimelu üks põhilisi aspekte. Jaapani elufilosoofilisel mõistel „ikigai“ puudub otsetõlge, kuid seda saab kirjeldada kui tähendusliku elu elamist; elu mõtte leidmist; seda miskit, mille pärast sa hommikul tõusta tahad. Jaapani keeles tähendab sõna iki elu ning gai väärtust ja väärtuslikkust. „Ikigai“ on viimastel aastatel saanud märkimisväärset tähelepanu, kuna sellel on potentsiaal edendada rahuldustpakkuvat ja tähendusrikast elu. Kontseptsioon pärineb Okinawa saarelt, mida tuntakse inimeste kõrge eluea ja hea tervise poolest, kusjuures selle saavutamisel mängib rolli nende elu mõte ja „ikigai“.

“Ikigai” viitab nelja dimensiooni ristumisele: millest inimene hoolib, milles ta on hea, mida maailm vajab ja mille eest saab tasu. Kui need dimensioonid kattuvad, võivad inimesed kogeda elu mõtestatust ja motivatsiooni, mis omakorda viivad rahuldustpakkuvama eluni.

Oma „ikigai“ avastamine võib aga olla keeruline ja väljakutsuv protsess. Paljud inimesed võivad silmitsi seista suurte raskustega, kui nad üritavad määratleda oma kirgi, tugevusi ja väärtusi. See aga muudab isiklikus ja professionaalses elus õige suuna väljaselgitamise keeruliseks. Seetõttu võib just coaching olla tõhus vahend, aitamaks inimestel oma „ikigaid“ avastada ja arendada.

Coaching on protsess, mis soodustab eneseteadlikkust ja isiklikku kasvu ning hõlmab võimsaid küsimusi ja harjutusi, mis aitavad inimestel jõuda oma sisemiste soovide, talentide ja eesmärkideni. Koos coachiga töötades saad avastada oma unikaalse eesmärgi ning luua plaani selle saavutamiseks. Lisaks sellele aitab coaching ületada takistusi ja piiravaid uskumusi, mis võivad pidurdada arengut oma „ikigai“  suunas.

Oma „ikigai“ uurimine ja arendamine võib olla väärtuslik kogemus, mis viib rahuldustpakkuvama ja tähendusrikkama eluni. Kui sa veel ei ole oma „ikigaid“  üles leidnud, innustame sind seda kindlasti tegema!

Kui coachingu teema pakub sulle huvi, loe lähemalt ka meie coachingu teenustest ja koolitustest.