4 sammu, kuidas juhina teenusedisaini ja coachingut kombineerides tõsta olemasolevate klientide rahulolu ja lojaalsust

31. mai, 2024

Kas oled märganud, et konkurentsitihedas maailmas on suurepärane kliendikogemus väga oluline? Midagi kliendile ei meeldi ja järgmisel korral on ta sinu konkurendi juures, sest valikuid ju on.

Meie Intelligentses Grupis usume, et üks suurepärasene variant rahulolu ja lojaalsuse tõstmiseks on teenusedisain, mis keskendub klientide vajaduste mõistmisele ja rahuldamisele. Kui täiendad teenusedisaini ka coachinguga, saad aidata oma meeskonnal luua sujuvaid, tõhusaid ja meeldivaid kliendikogemusi.

Aga kuidas siis täpsemalt teenusedisaini ja coachingut kombineerida?

  1. Alusta kogu klienditeekonna kaardistamisest. Leia üles kitsaskohad ja võimalused asjad paremaks teha. Kasuta selliseid tööriistu nagu klienditeekonna kaardid. Nii näed tervikpilti ja saad aru, kus muudatused kõige rohkem kasu tooks.
  2. Loo pidevat tagasisidet ja parendamist soosiv kultuur. Julgusta oma meeskondi looma uusi teenuseideid ja katsetama neid päris klientidega. Kogu tagasisidet testimise kaudu ja täiusta oma disaini selle põhjal. Nii saad lahendused, mis on uuenduslikud, praktilised ja kliendikesksed. Toeta seda teekonda meeskonna coachinguga, mis on üks tõhusamatest meetoditest kiirete muutuste saavutamiseks.
  3. Rõhuta koostöö olulisust erinevate osakondade vahel. Lammuta silotornid oma organisatsioonis, et tagada ühtlane kliendikogemus kõigis kanalites. Siinkohal on taas palju kasu meeskonna coachingust, et saada inimesed nö. „ühele lehele“, ühisesse mõtteraamistikku, mis omakorda aitab jõuda terviklike ja tõhusate lahendusteni.
  4. Rakenda individuaalselt coachingut. Personaalse coachinguga saad aidata nii endal kui teistel juhtidel arendada oskusi, mida on vaja teenusedisaini põhimõtete rakendamiseks. See aitab paremini mõista klientide vajadusi, parandab probleemide lahendamise oskust ja julgustab lahendusi otsima. Nii paraneb mitte ainult kliendikogemus, vaid ka töötajate pühendumus ja rahulolu.

Kui toetad coachingu abil oma meeskonda teenusedisaini põhimõtete omaksvõtmisel, annad neile võimaluse luua kogemusi, mis klientidele meeldivad. See suurendab rahulolu ja lojaalsust ning on aluseks pikaajalistele töö- ja kliendisuhetele.

Soovid avastada, kuidas saaksid oma organisatsioonis luua muutusi läbi teenusedisaini ja coachingu? Tule osale koolitusel “Coachingu ja teenusedisaini innovatsioon juhtimises”.