Meeskonna edu aluseks on usaldus

11. oktoober, 2023

Meeskonna edukas toimimine põhineb sageli liikmete vahelisel usaldusel. Usalduse loomine ja säilitamine on aga keeruline, selleks on vaja teadlikku lähenemist ja oskusi.

Kui kaalud meeskonna coach‘i rolli või soovid lihtsalt oma juhtimisoskusi arendada, on oluline mõista, kuidas  luua usaldust ja juhtida meeskonda.

Kuidas tekib meeskonna coaching’u protsessis usaldus?

Intelligentse Grupi tegevjuht ja koolitaja Eike Tõnismäe: „Minul endal tekib meeskonnas usaldus siis, kui  ma tunnen inimesi, meie väärtused haakuvad ja ma tunnen, et olen selles grupis oluline, kuulun sinna. Samuti on minu jaoks tähtis, et teema, miks oleme kokku tulnud, oleks mulle oluline,  puudutaks mind  ja me leiaksime koos ühisosa.  Kui ma ei taju teemas ühisosas, siis on ka raske olla kohal ja oma ideid pakkuda.

Meeskonna coach‘ina  püüan alati pöörata tähelepanu nendele kahele usalduse loomise komponendile –  inimeste  sobivusele ja  ühisosa leidmisele teema osas.“

Kui usaldus on olemas, siis  on hea alustada meeskonna coaching‘u võimsa protsessiga.

Kuidas olla hea meeskonna coach, kes juhib ja haldab protsessi?

Selleks, et juhtida meeskonna coaching‘u protsessi,  on hea arendada iseendas konkreetseid meeskondade juhtimise oskuseid, millest kõige olulisemad on:
* usalduse loomine;
* väärtuste ühisosa leidmine;
* meeskonna viimine nägema teisi vaatenurki;
* protsessi ilmestamiseks metafooride kasutamine;
* tervikprotsessi juhtimine ideest tegevusteni.

Hea meeskonna coach valdab erinevaid  mudeleid, tehnikaid ja tööriistu, millega kaasata meeskond koosloomesse.

Kui sa tunned, et sulle meeldib töötada meeskondadega ja tahad süvendatult kogeda meeskonna coaching‘u üksikasju, siis kutsume sind osalema rahvusvahelisel meeskonna coaching‘u koolitusel!

Meeskonna coaching’u koolitus sobib kõikvõimalike meeskondade juhtidele ja ettevõtete/organisatsioonide juhtidele, samuti coach’idele, kes soovivad pakkuda meeskonna coaching’u teenust. Loe lähemalt siit.

Intelligentne Grupp pakub ka meeskonna coaching’u teenust. Loe lähemalt siit.