Intelligentne juhtivkoolitaja Anto Liivat on intervalltöötaja

4. jaanuar, 2017

 

Ajaleht Postimees Majanduse sektsiooni ajakirjanik Adele Johanson uuris meie juhtivkoolitajalt Anto Liivatilt optimaalse töötamise aega nädalas.

intelligentne-anto
Foto: Sander Ilvest

Intervjuus Postimehe ajakirjanikule arutles meie juhtivkoolitaja Anto, et
«Kui tahame, et töötaja, kes teeb oma tööd peaga, saaks seda hästi teha, siis on neil vaja iseseisvust ning selle eelduseks on ka usaldus. Lühem töönädal tähendab ka, et usaldame töötajat nii palju, et ta saab ise otsustada mida ja millal ja kui palju ta parajasti teeb».

Lisaks eelnevale mainis meie juhtivkoolitaja Anto Liivat ka seda, et spetsialisti üheks suurimaks eelduseks töökohal peab olema see, et ta teeb oma tööd tähenduslikult ja pühendunult. Ja just tähendus ja pühendumine on see, mis aitab ettevõttel pikemas perspektiivis edu saavutada.

Ajakirjanik uuris meie juhtivkoolitajalt ka seda, kuidas palgata andekaid ja talendikaid töötajaid. Anto Liivat nentis, et “selleks, et andekaid inimesi tööle saada ja nende andeid võimalikult hästi ära kasutada, on vaja iseseisvust, meisterlikkust ja eesmärgistatust”.

Iseennast nimetab Anto Liivat pigem aga intervalltöötajaks, kes töötab teatud perioodil väga intensiivselt ja siis võtab sama intensiivselt käsile puhkamise. Anto on veendunud, et just puhkamiseks võetud aeg on see, kus on kõige parem oma mõtteid koguda ja uusi vingeid plaane teha.

 

Anto Liivati 3 soovitust juhtidele:

  1. Usalda oma töötajaid
  2. 8-tunnised tööpäevad on möödanik
  3. Anna inimestele aega

 

Artikkel on tsiteeritud Postimehe Majanduse uudiste sektsioonist ja loetav täisversioonis siin: http://majandus24.postimees.ee/3966531/juhtimiskoolitaja-luehem-toeoenaedal-taehendab-toeoetaja-usaldamist