Lõpetas uus lend rahvusvaheliselt sertifitseeritud lahenduskeskseid coache!

6. september, 2021

Septembrikuu esimesel reedel toimus meie rahvusvahelise coachi väljaõppe “The Art & Science of Coaching” 9. lennu lõpupidu. Hurraaa ja palju õnne meie 24. coachile, kes omandasid värskelt rahvusvahelise coachi sertifikaadi! 

Meie kohtumine toimus Tallinna Teletornis. Eesti rahvale kallis ja eriline Tallinna Teletorn on Eesti kõige kõrgem ehitis ja lähtudes motost “Sky is the limit” tundus see eriline paik meile vääriline koht, kus lõpupidu korraldada. 

Meie 9. lennu rahvusvaheliselt sertifitseeritud lahenduskesksed coachid alustasid oma õpiteekonda coachi meisterlikkuse suunas 2020. aasta novembrikuus ning lõpetasid õpingud 2021. aasta märtsis.

See oli esimene lend meie rahvusvahelise sertifikaadi väljaõppes, kus suur osa õppest toimus online keskkonnas. Sedavõrd toredam oli koos kokku saada ja seda võidukat teekonda koos tähistada. 

 

Siin nad on – meie 9. lennu rahvusvaheliselt sertifitseeritud coachid: 

 

Siin on väikene ülevaade ka sellest, mis programmiga on tegu ja kuidas värskelt diplomeeritud coachid sertifikaadini jõudsid: 

Meie lahenduskeskse coachingu koolitusprogramm on akrediteeritud ICF-i (International Coaching Federation) poolt ja selle on edukalt lõpetanud ligi 50 000 inimest üle maailma. Erickson College International on hetkel esindatud 114. asukohas ja rohkem kui 45. erinevas riigis.

Lahenduskeskse coachingu koolitusprogramm koosneb neljast 4-päevasest moodulist (4 x 4 päeva) kogumahus 128 tundi (ICF Core Competency Hours) ehk 16 päeva. Koolitust viivad läbi rahvusvaheliselt tunnustatud ICF’i kõrgemaid tasemeid omavad coachingu treenerid, kes lendavad siia kohale üle terve maailma, kuid valdavalt siiski üle ookeani Kanadast.

MOODUL I ehk SISSEJUHATUS COACHINGUSSE
Esimese mooduli keskseks küsimuseks on: “Mida ma tahan saavutada oma töös ja elus?”. Antud moodulis õpitakse püstitama selgeid eesmärke, loovaid lahendusi ja kasutama uusimaid coachingu tööriistu, et käivitada ja juhtida kliendi sisemist motivatsiooni. Moodulis liigutakse samm sammult sügavamale Lahenduskeskse Coachingu meetodi olemusse.

MOODUL II ehk TÖÖRIISTADE MOODUL
Teise mooduli keskseks küsimuseks on “Kuidas ma jõuan oma eesmärgini?”. Läbi erinevate meetodite on tähelepanu kliendi suhetel, strateegial ja kavandatud plaani looval elluviimisel. Kliendi liikumist raamistab keskkond ja aeg. Antud moodulis keskendume lahenduskeskse coachingu tööriistadele, õpime kuidas töötada aja ja prioritiseerimisega, vaatame milliseid tööriistasid ja nippe kasutades saavutame parima tulemuse ning uudistame kuidas juhtida loovust.

MOODUL III ehk VÄÄRTUSTE MOODUL
Kolmanda mooduli keskseks küsimuseks on “Miks on see minu jaoks oluline?”. Mooduli eesmärk on aidata kliendil saada veelgi sügavam ühendus oma väärtuste, uskumuste ja annetega ning aidata teadvustada, kas kavandatud tee on kooskõlas kliendi väärtustega ja toetab tema põhiolemust. Läbi väärtuste teadvustamise toimub väärtuste laiem integratsioon kliendi tööprotsessi ja ellu.

Selle 4-päeva jooksul keskendutakse väärtuste avastamisele ja väärtuste rakendamisele kliendi hüvanguks. Tegeletakse väärtuste ühendamisega ja vaadeltakse kuidas hakkama saada väärtustega kaasnevate hirmudega. Lisaks sellele õpitakse ja praktiseeritakse erinevaid tööriistu mida coachid saavad kasutada erinevate väärtusprotsesside juhtimiseks. Antud moodulis peatume põgusalt ka meeskonna coachingu teemal ning uurime mida kaasab endas pikaajaline coachingu suhe kliendiga.

MOODUL IV ehk TEADMISTE & OSKUSTE INTEGRATSIOONI MOODUL
Neljanda mooduli keskseks küsimuseks on ”Kuidas ma tean, et ma olen saavutanud oma eesmärgi?”. Viimases moodulis vaadatakse üle kõik eelnevad moodulid, et luua laiem pilt lahenduskeskse coachingu mudelist. Mooduli põhieesmärgiks on ühendada kõik seni omandatud teadmised ja kogemused ning integreerida need laiemate eesmärkidega. Õpitakse laiendatud kommunikatsiooni, pööratakse tähelepanud nn. motiveerivale sõnavarale ja oma suhtlemisstiili mitmekesistamise võimalustele ning uudistatakse metaprogrammide olemust. Õpitud teadmisi ja oskusi testitakse kirjalikult.

Rahvusvahelise sertikaadi saamiseks tuli kõikidel värskete rahvusvahelise coachi sertifikaadi omanikel osaleda terviklikult coachingu programmi väljaõppes, sooritada igas moodulis test ning läbi viia mitmeid coachingu praktikaid nii moodulite jooksul, kui ka moodulite välisel ajal ning sooritada lõpueksam.

Tegemist on väga põhjaliku ja praktilise programmiga, mis annab coachile väga süsteemsed teadmised ja tööriistad coachinguks. Antud coachi väljaõppe kohta on Sul võimalik lähemalt edasi lugeda siit: https://intelligentne.ee/koolitused/coachingukoolitused/the-art-and-science-of-coaching/

 

Meie 9. lennu rahvusvaheliselt sertifitseeritud coachide lõpupidu algas pisikese tuuriga imeilusas Tallinna Teletornis, kus on hingematvalt kaunid vaated ning palju põnevaid atraktsioone, mida kohapeal uudistada. Kohapealseid imeilusaid vaateid ilmestas huvitavate ja põnevate lugudega Tallinna Teletorni juhataja Jüri Kriisemann, kes on samuti coach. 

Siin on vaade Tallinna Teletorni tipust: VAATA VIDEOT

Peale lühikesi kõnesid ja tänuavaldusi tähistasime seda teekonda maitsva tordi ja meeldiva seltskonnaga:

 

Intelligentse Grupi poolt maaletoodud ja Erickson College International’i poolt väljatöötatud rahvusvahelise coachi väljaõppe “The Art & Science of Coachingprogrammi on Eestis lõpetanud enam kui 150 coachi Eestis. Kui sa soovid kogeda individuaalset coachingut või soovid coachingu teenust tellida oma ettevõttesse oma inimestele personaalselt või oma meeskonnale tervikuna, siis võta meiega julgesti ühendust.

Meil on pikaajaline kogemus ning suur võrgustik rahvusvaheliselt sertifitseeritud coachidest nii Eestis, kui mujal maailmas, kes professionaalset ning ICFi standarditele väärilist coachingu teenust pakuvad.

Kirjuta signe @intelligentne.ee või helista (+372) 52 68 296 ning räägime lähemalt.