Mis on ICF?

ICF ( International Coaching Federation) on ülemaailmne professionaalseid coache ühendav organisatsioon, mis loodi 1995. aastal. 2021. aasta jaanuarikuu seisuga kuulus ICF-i ülemaailmselt 41 741 liiget 149 riigist.

ICF tegeleb coachingu professionaalsuse arendamisega ja reguleerib coachingu programmidele, koolidele, meediaväljaannetele ja praktiseerivatele coachidele kehtestatud kõrgeid eetilisi ja professionaalseid standardeid. ICF annab välja nii koolitusprogrammidele kui coachidele ICF sertifikaate, mis annavad tunnistust koolitusele või coachile omistatud konkreetsest tasemest.

Lisaks annab ICF välja kord kuus ilmuvat oma ajakirja, viib läbi ulatuslikke uuringuid, korraldab erinevates vormides coachingu kogemuste vahetamist nagu coachingu päevad, rahvusvahelised ja regionaalsed konverentsid jne.

Intelligentse Grupi poolt esindatud Erickson Coaching International on ICF-i poolt tunnustatud kui üks maailma juhtivamaid ja kvaliteetsemaid coachingu õppe pakkujaid ja arendajaid ning programmi “The Art & Science of Coaching” on tunnustatud ka “The Gold Standard” märgisega.