Intelligentsed käisid Viljandis Personalijuhtimise Inspiratsioonipäeval

26. november, 2019

Intelligentne meeskond käis 19. novembril Viljandis “Personalijuhtimise Inspiratsioonipäeval”.  See oli PersonaliDisaini ja Viljandimaa Arenduskeskuse poolt koostööst korraldatud inspiratsioonipäev, mis oli suurepäraselt korraldatud.

Inspiratsioonipäev algas PersonaliDisaini tegevjuhi ja coachi Hanna Jõgi põneva ettekandega sellest, millised on juhtimise tulevikusuunad ning milline on see maailm, mille poole oleme me teel.

Hanna põnevast ettekandest saime teada, et tulevikus on meid ees ootamas juhtideta juhtimiskultuur, kus vasutusekese asub projektimeeskonna erinevate meeskonnaliikmete seas. Tööjõuturule on saabunud Z-generatsiooni noored, kes vajavad ja ootavad teistmoodi lähenemist.

Peale põnevate küsimuste ja vastuste esitamist jätkus päev Margus Maksimov‘i huvitava ettekandega sellest kuidas mõjutavad emotsioonid organisatsioonide toimimist.
Marguse ettekandest saime teada, et mõnusa sisekliima saavutamiseks vajavad inimesed turvalist ja liigsete emotsioonideta keskkonda, kus oma tööd teha.

Marguse ettekandele järgnes maitsev lõunapaus, mis jätkus Marko Lepiku põneva ettekandega sellest, kuidas teadvelolek ja emotsionaalne intelligentsus mõjutavad inimeste igapäevast toimimist, sh töötamist, suhtlust ja eluga rahulolu.

Marko rääkis VUCA maailmast ja autopiloodil olemisest ning tegi meiega mitu põnevat harjutust. Lisaks eelnevale rääkis Marko ka sellest, kuidas autopiloodil olemine on nii lihtne ning sujuv tulema. Lahendusena pakkus Marko välja teadveloleku ehk mindfulnessi praktikaid.

NB! Intelligentsed kutsusid detsembrikuus Eestisse ühe vinge koolitaja Kanadast, kes tuleb meile ookeani tagant just mindfulnessi ehk teadvelolekut õpetama. Tegemist on vägeva programmiga, mis toimub Eestis esmakordselt. Meie rahvusvahelise mindfulnessi programmiga saab tutvuda siin: https://intelligentne.ee/the-art-science-of-mindfulness-icf/

 

Päev jätkus praktilise ettekandega Priit Kallase poolt, keda oli oli väga põnev ja inspireeriv kuulata. Ta rääkis kuidas on korraldatud personalijuhtimine Iglucraft’is ja kinnitas kõikidele kohalviibijatele, et David Beckam on oma sauna kätte saanud ning pärast pisikest ootamist on selle kenasti kätte saanud ka maailmakuulus telekokk Gordon Ramsay

Pärast värskendavat kohvipausi jätkus päev Intelligentsete tüdrukute Eike ja Annika ettekandega coachiva juhtimise olemuse kohta. Eike ja Annika tutvustasid osalejatele coachiva juhtimise olemust, tegid mitu praktilist harjutust ning tutvustasid osalejatele mudelit, mille abil on võimalik läbi viia coachivat vestlust.

Päeva lõpetas Viljandimaa Arenduskeskuse juhataja Elmo Puidet’i poolt läbiviidud paneeldiskussioon ja põnev arutelu koos kõikide osalejatega päeval kuuldud teemade kohta.

Oli üks ütlemata tore päev täis toredaid kohtumisi ja rõõmsaid nägusid. Aitäh korraldajatele nii suurepäraselt korraldatud inspiratsioonipäeva eest – oli tõesti inspireeriv!