Põnev reis enneagrammi imelisse maailma Eesti Rahva Muuseumis

1. veebruar, 2017

Intelligentsed koolitajad Eike Tõnismäe ja Signe Tõnismäe käisid selle nädala alguses Tartus koolitamas Eesti ühes vingemas muuseumis Tartumaa ja Järvamaa kompetentsemaid personalijuhte.

Meie päev algas põneva sissejuhatusega enneagrammi imelisse maailma.

Teile, kes te ei ole veel jõudnud uudistada, mis asi see enneagramm on siis lühidalt võib öelda, et enneagramm on iidne isiksusetüüpide õpetus, mis kirjeldab 9 erinevat karakterit.

Sõna ennearamm tuleneb kreeka keelsetest sõnadest ennea, mis tähendab 9’t ja gamma, mis tähistab märki või kujundit.

Enneagrammi tüübid 1 kuni 9 erinevad üksteisest oma maailmavaate, mõttemustrite, käitumuslike harjumuste ja emotsionaalsete mustrite ehk tunnete osas. See, mis mõnele enneagrammi tüübile tundub lihtne võib teisele enneagrammi tüübile tunduda keerulise ülesandena. Sellest lähtuvalt on igal enneagrammi tüübil ka oma tugevused ja arengukohad, mida saavutades on inimesel võimalik elada täiuslikku ja teadvustatud elu.

Tihti on meil koolitusel küsitud, et kas enneagrammi tüüp elu jooksul muutub ka? Ja meie vastus sellele on lihtne – kuigi elu jooksul võivad inimese käitumuslikud harjumused muutuda, jääb inimese põhitüüpi käivitav instinkt (käivitav jõud) samaks. Muutub vaid see kui teadlikult inimene erinevatele situatsioonidele läheneb, neid mõistab ja need ära suudab lahendada. Inimese teadlikkus endast ja enda ümbritsevast maailmast muutub aga käivitav instinkt jääb samaks.

Kõik enneagrammi 9 tüüpi on erilised ja andekad. Ükski enneagrammi tüüp ei ole teisest parem või halvem.

Lisaks enneagrammi tüüpide tutvustamisele uudistasime põgusalt ka enneagrammi ajalugu ja rakendust töökeskkonnas.

Ühes viimases enneagrammi uuringus (2011) selgus, et käesoleval hetkel on enneagramm töökeskkonnas kasutusel rohkem, kui 20 riigis, kokku 5 kontinendil, sh Ameerikas, Argentiinas, Austraalias, Boliivias, Brasiilias, Hiinas, Iraanis, Jaapanis Itaalias, Kanadas, Lõuna- Aafrikas , Kolumbias, Taanis , Tšehhi Vabariigis, Tšiilis, Prantsusmaal, Saksamaal, Soomes , Taimaal, ja Uruguais.

Antud riikides tegutseva 72 ettevõtte näitel selgus, et enneagrammi süsteemi 10 peamist rakendust töökeskkonnas on järgmised:

  • Kommunikatsioon
  • Juhtimine
  • Meeskonnatöö
  • Isiklik areng
  • Coaching
  • Konfliktide juhtimine
  • Tagasiside
  • Otsuste tegemine
  • Müük
  • Läbirääkimised

Peale koolitust jätkus meie päev ühe väga põneva külastusega. Käisime külastamas Eesti Rahva Muuseumi püsinäitust, kus väga asjatundliku ja humoorika giidina juhatas meid läbi maja Viljar Pohhomov.

Tutvusime Eesti esimese pangaautomaadiga, mis legendi järgi kuulus Hansapangale:
img_0159

 

Lisaks sellele käisime uudistamas kuulsat Neitsi Maarjat…

img_0164

…. ja vaatasime kuidas vaibamustrist valmib muusika:

img_0165

 

Eesti Rahva Muuseumi näol on tegemist vist tõesti kõige vägevama muuseumiga, mis hetkel Eestimaa pinnal asub. See oli suurepärane lõpp meie imelisele koolituspäevale.

 

Tahad ka enneagrammi tüpoloogia kohta teada või soovid läbi enneagrammi hoopis oma meeskonda jõudsamalt käivitada?
Tule koolitusele! Enneagrammi koolituse kohta saab täpsemalt edasi lugeda siit: https://intelligentne.ee/enneagramm-tookeskkonnas/

Helista meile 52 68 296 või kirjuta kiri: signe@intelligentne.ee  ja uuri täpsemalt järgi.

 

#intelligentsed#intelligentnegrupp #eestirahvamuuseum #eiketonismae#signetonismae #enneagramm #enneagrammikoolitus